Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/kamee1/domains/psychoterapia-poradnictwo.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2252 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/kamee1/domains/psychoterapia-poradnictwo.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2256 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/kamee1/domains/psychoterapia-poradnictwo.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 2903 Psychoterapia-poradnictwo – Oferta

Oferta.

PSYCHOTERAPIA INDYWIDUALNA

Psychoterapia indywidualna jest przeznaczona dla osób pragnących osiągnąć większą radość i satysfakcję w swoim życiu oraz poprawić jego jakość. Ma pomóc w przezwyciężaniu osobistych trudności i problemów, które sprawiają, że dotychczasowe życie lub niektóre jego obszary nie dają zadowolenia. Poprzez rozmowę z psychoterapeutą klient ma możliwość lepiej zrozumieć siebie, własne emocje i potrzeby, co sprawia, że łatwiej mu dokonywać pozytywnych zmian w swoim życiu.Dzięki psychoterapii łatwiej poradzić sobie z emocjonalnymi zranieniami z przeszłości, które negatywnie wpływają na obraz samego siebie, przekonania na temat siebie i innych osób i rzutują na aktualne funkcjonowanie w domu, pracy lub relacjach z innymi ludźmi.Spotkania odbywają się raz w tygodniu, trwają 50 minut.

PSYCHOTERAPIA INDYWIDUALNA MŁODZIEŻY

Czas dorastania wiąże się z wieloma trudnościami, którym musi sprostać młody człowiek. Jest to czas pełen wyzwań, zarówno dla nastolatka, jak i dla jego rodziców. Różne sytuacje z dnia codziennego zaczynają być przeżywane z dużo większą intensywnością, a doświadczanie tych silnych, czasem skrajnych emocji często może być przytłaczające. Zmienność nastrojów, smutek, wściekłość, niska samoocena, poczucie wyobcowania lub niezrozumienia przez otoczenie jest częstym doświadczeniem dorastającego człowieka. Czasem trudno jest te emocje nazwać i zrozumieć skąd się biorą, co potęguje poczucie zagubienia. Dodatkowo mogą się na to nakładać problemy  w szkole i w domu oraz ogromna potrzeba akceptacji ze strony rówieśników, którzy niejednokrotnie wywierają presję, by w konkretny sposób się zachowywać, wyglądać.Okres dojrzewania jest również czasem kształtowania się osobowości, szukania odpowiedzi na pytania związane z dotychczasowym systemem norm i wartości, poszukiwania własnej tożsamości, podejmowaniem pierwszych ważnych decyzji. Potrzeba wsparcia, poczucia bezpieczeństwa i bliskości w relacjach z najbliższymi współwystępuje z równie silną potrzebą dążenia do niezależności i samodzielności, jednak sposób realizacji obu tych potrzeb może rodzić konflikty  między nastolatkiem a jego otoczeniem.

Psychoterapia indywidualna jest jedną z form pomocy dla młodzieży zmagających się z trudnościami, które niesie ze sobą okres dojrzewania. Pomaga nazwać, zrozumieć i uporządkować przeżywane emocje oraz zacząć sobie z nimi lepiej radzić. Wzmacnia umiejętność samodzielnego myślenia  dokonywania przemyślanych wyborów poprzez pogłębianie refleksji nad swoimi przeżyciami, zachowaniami, myślami i uczuciami.Spotkania odbywają się raz w tygodniu, trwają 50 minut.

PSYCHOTERAPIA PAR I MAŁŻEŃSTW

Terapia dla par i małżeństw jest przeznaczona dla osób zmagających się z różnymi trudnościami w swoim związku. Często, pomimo obustronnej chęci bliskiej relacji partnerzy ranią się wzajemnie, co skutkuje coraz większym oddalaniem się od siebie. Podczas spotkań z terapeutą para ma możliwość otwarcie porozmawiać o przeżywanym przez siebie kryzysie, wzajemnych odczuciach, myślach i potrzebach, uczy się nowych, bardziej konstruktywnych form komunikacji między sobą. Spotkania terapeutyczne pomagają dostrzec wkład każdego z partnerów w zaistniałą sytuację, zrozumieć motywy działania i intencje poszczególnych zachowań drugiej strony w efekcie prowadząc do większej satysfakcji ze wzajemnej relacji.

Spotkania odbywają się co dwa tygodnie, trwają 90 minut i są prowadzone przez dwóch terapeutów. Są poprzedzone spotkaniem konsultacyjnym (1-2 w zależności od potrzeb), w trakcie którego terapeuci zapoznają się z kluczowymi problemami w związku i wraz z parą ustalają cel terapii.

PSYCHOTERAPIA RODZIN

Często problemy, z którymi boryka się jedna osoba w rodzinie (najczęściej jest to dziecko lub nastolatek) wywierają bezpośredni wpływ na wszystkich jej członków i na funkcjonowanie całego systemu rodzinnego.  Niejednokrotnie są one powiązane z brakiem satysfakcji we wzajemnych relacjach, poczuciem bezradności w radzeniu sobie z problemami, trudnością we wzajemnej komunikacji i w zrozumieniu siebie nawzajem.Spotkania rodzinne mają na celu wzmocnienie rodziny w radzeniu sobie z trudnościami, stwarzają możliwość wspólnej rozmowy, która pozwala na większe i głębsze zrozumienie siebie i swoich bliskich. Takie spotkania są również okazją do wypracowania nowych form rozmawiania ze sobą, polepszenia komunikacji między poszczególnymi członkami rodziny oraz do szukania rozwiązań, które byłyby satysfakcjonujące dla wszystkich osób.Spotkania odbywają się co 3-4 tygodnie, trwają 90 minut i są prowadzone przez dwóch terapeutów. Są poprzedzone spotkaniem konsultacyjnym (1-2 w zależności od potrzeb), w trakcie którego terapeuci zapoznają się z kluczowymi problemami rodziny i wraz z rodziną ustalają cel terapii.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /usr/home/kamee1/domains/psychoterapia-poradnictwo.pl/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399
Back to Top